BTK 1 Mayıs Kota Sorununa Resmi Açıklama Yaptı

1 Mayıs AKK uygulamasından sonra servis sağlayıcıların yapmış oldu ücretli kosa sistemine ve akk uygulamasına net bir açıklama BTK tarafından getirildi.

Bilişim Teknik Kurulu (BTK) tarafından 1 mayıs tarihinde yürürlüğe giren AKK/AKN uygulamasından sonra servis sağlayıcı firmalar tarafından gerçekleştirilen ücretli kota diğer adı ile akıllı kota sistemi için BTK tarafından resmi bir açıklama bekleniyordu. 1 Mayıs tarihine kadar sessiz kalan servis sağlayıcılar 1 mayıs tarihinden sonra çeşitli kelime oyunları ile kullanıcıları bir hayli şaşırttı. AKK/AKN sistemini tamamen kaldırıp kota sistemine geçen servis sağlayıcılar için BTK tarafından resmi açıklama yapıldı.

Yapılan resmi açıklamada firmaların yapmış olduğu kota sistemi için bir net bir bilgi olmasa da 1 mayıs tarihinde yapılan bu uygulamanın sadece AKK/AKN tarifelerinde uygulanacağının altı çizilmiş durumda. Bizimde buradan anlamamız gereken nokta ise bu uygulamanın sadece AKK/AKN tarifelerinde geçerli olduğu. Fakat servis sağlayıcılar AKK/AKN paketlerini kaldırdığı taktirde bu uygulamanın bir anlamı kalmayacak. Her zaman olduğu gibi servis sağlayıcılar çeşitli kelime oyunları ile kullanıcıları tekrar üzmüş durumda.

Biz bu durumu Konuşalım Tartışalım serimizde canlı yayın yaparak en detaylı şekilde anlatmaya çalıştık. Fakat gün geçtikçe servis sağlayıcılar yeni açıklamalar ile geldiğinden ötürü henüz daha kesin bir sonuca varılmış değil. Bazı servis sağlayıcılar sessiz kalırken bazı servis sağlayıcılar ise kararlarına vermiş durumda. İlerleyen günlerde net bir sonuca varıldığı takdirde sizlerle paylaşıyor olacağız.


AKK Kalktı Zam ve Ücretli Kota Sistemi Geldi – AKK Uygulaması Başladı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir